ÇELİK ÇATI (SUNDURMA,POLİKARBON,IŞIKLI SİSTEMLER)

ÇELİK ÇATI (SUNDURMA,POLİKARBON,IŞIKLI SİSTEMLER)

Duva Alüminyum da çelik çatı sistemleri bulunmaktadır.Dayanaklı ve  kalite bakımından çatılarda tercih edilen bir sistemdir.Çelik çatı sistemleri: Dayanıklı olması, kolay işçilik ve ekonomik olması gibi nedenlerden dolayı tercih edilmektedir.

Çelik çatılar deprem ve doğal afetlere, diğer çatı türlerinden daha fazla dayanabilmektedir. Çoğunlukla; fabrika, kapalı spor tesisleri ve uçak hangarlarlarında tercih edilmesinin nedeni budur.

Duva alüminyum çelik çatı sistemleri yanı sıra sundurma,polikarbon ve ışıklı sistemleri de bulunmakta.

Sundurma Çatı sistem: Geniş balkon ve teraslarda; isteğe bağlı olarak ahşap, pvc ve cam olarak uygulanmakta olan sistemlerdir. Genellikle yazlık bölgelerde bulunan ev sahipleri tarafından tercih edilen sundurma çatı sistemi,  hem evin görselliğini artırmakta. Hem de özellikle sıcak yaz günlerinde ailelerin vakitlerini geçirebileceği keyifli alanlar yaratmaktadır. Halk arasında veranda olarak ismi bilinmektedir.

Polikarbon çatı sistemi: Polikarbon çatı cam çatılar gibi özellikle güneş ışığından yararlanmak için kullanılan çatılar çeşitlerinden birisidir. Polikarbonat çatılar özellikle evler dışında daha çok sera gibi yapılarda kullanılır. Polikarbonların birçok olumlu özelliği sebebiyle kullanım alanı oldukça genişlemiştir. Polikarbon levha çok yönlü kullanımı sebebiyle, çatı kaplamalarda kullanılmaktadır. Alüminyum levhalarla birleşimleri daha kolay hale gelmektedir. Kalınlıkları isteğe ve ihtiyaca göre değişiklik gösterebilecek olan polikarbonların diğer çatı malzemeleri ile karşılaştırıldığında önde olduğu görülmektedir.